wtorek, 30 października 2012

Mama Muuuuuuuuuuuuuuuuu

Autor: Jujja Wieslander i Tomas Wieslander
Tytuł: Mama Mu na rowerze i inne historie
Wydawnictwo: Zakamarki
Liczba stron: 128

Nie wiem, jak to się stało, że dopiero teraz pojawiła się u mnie ta książka. Zbiór dwunastu historii o przesympatycznej Mamie Mu i marudzącym Panu Wronie, to po prostu gratka dla wszystkich wielbicieli dwójki przyjaciół. Wszystkie opowiastki można także kupić jako osobne wydania, które na pewno są bogatsze o wspaniałe ilustracje, których w tym wydaniu nie ma zbyt wiele. Nad czym zresztą bardzo ubolewam. Jednak treść wynagrodziła mi wszystkie braki. Zapraszam więc na trzymające w napięciu przygody krowy i wrony.

Wyobrażacie sobie krowę na rowerze? Niecodzienny to widok, prawda? Mama Mu pewnego letniego dnia postanowiła, że nauczy się jeździć na rowerze. Oczywiście Pan Wrona był sceptycznie nastawiony do tego szalonego pomysłu, przecież krowy nie potrafią jeździć na rowerze! I kto miałby nauczyć Mamę Mu jazdy na rowerze, skoro nikt w lesie tego nie potrafi? Mama Mu nie widziała w tym problemu, tylko przeskoczyła przez płot i podeszła do budki telefonicznej, żeby zadzwonić do Liny. Tak, proszę się dziwić, krowy potrafią dzwonić, przecież to żadna sztuka w dzisiejszych czasach? Lina opowiedziała jej, jak wyglądała nauka jazdy na rowerze. Mama Mu nie zdawała sobie sprawy, że to była taka trudna umiejętność. Lina dużo ćwiczyła i na początku tata popychał rower, a ona ciągle się przewracała i nabijała sobie siniaki. Ale dalej trenowała, aż w końcu się nauczyła. Jak myślicie, czy Mama Mu opanowała jazdę na rowerze? Znając jej upór i chęci na pewno tak, ale jak ta nauka wyglądała dokładnie, to musicie zajrzeć do książki. Przecież nie mogę zdradzać szczegółów.

Mama Mu bez skafandra nurkowego, która nurkuje w jeziorze nieopodal pastwiska, Mama mu spacerująca po supermarkecie, odwiedzająca bibliotekę czy łowiąca ryby na pomoście już nikogo nie zdziwi. Piękne i mądre historie, które uczą że warto mieć marzenia i bez względu na wszystko należy je realizować. Nie ma granic, których nie może pokonać nasza wyobraźnia i my sami. Nie bójmy się własnych marzeń, przecież wszystko jest możliwe. Polecam kolejną zakamarkową książkę, która na pewno podbije serca dzieci.

14 komentarzy:

 1. Hehe... Nie znam tej serii książeczek dla dzieci, ale wydaje mi się, że mojemu siostrzeńcowi mogą się spodobać:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasandro Mama Mu jest naprawdę genialana.

   Usuń
 2. Też nie znam serii, ale wygląda doprawdy sympatycznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miłośniczko Książek,to juz biegiem do księgarni. Najlepiej kupić każdą opowieść osobno ze względu na wiekszy format i ilustracje. Polecam.

   Usuń
 3. Re: Możesz, możesz jak najbardziej:)))

  OdpowiedzUsuń
 4. Też zamówilismy Mamę Muuu:D I czekamy aż w lapska nasze trafi:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To będzie się działo,jak tylko wpadnie w Wasze łapska :)

   Usuń
 5. Mamy to wydanie i bardzo lubimy:) Mnie niezmiennie rozśmiesza Mama Mu w bibliotece:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jestem ciekawa wszystkich jej przygód.Musze powoli uzbierać całą kolekcję.

   Usuń
 6. Hmmm... skoro tak polecasz to chyba wpiszę na listę życzeń :D:D

  A możesz dodać kilka zdjęć ze środka książki? Dużą wagę przykładam do tego jaka jest czytelność książki i zawsze lepiej zobaczyć co ma w środku :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Postaram się zamieścic po weekendzie. Musze właśnie uzupełniać swoje recenzje zdjęciami,ale nigdy nie mam czasu ich zrobić. To wydanie Mamy Mu ma mało ilustracji,jednak pojedyncze historie sa lepsze.

   Usuń
 7. Mama Mu to oryginalna krówka :). Tak sobie myślę, że zabawnie byłoby sprezentować tę książeczkę mojej małej sąsiadeczce, ciekawe co jej tata Pan Wrona na to by powiedział :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest doskonały pomysł na prezent.

   Usuń