wtorek, 23 października 2012

Biblia dla dzieci

Dziś chciałabym Wam polecić dwie pozycje, które już od jakiegoś czasu są w moim domu. Jednak dopiero teraz zebrałam się w sobie i postanowiłam napisać o nich kilka słów. Niestety czasem tak jest, że czas dosłownie przecieka przez palce każdego dnia. Dzisiejsze pozycje są wyjątkowe pod dwoma względami. Po pierwsze są płyty CD, których nie recenzowałam jeszcze na blogu, więc jest to dla mnie nowość. Po drugie są to płyty religijne. Bardzo się cieszę, że miałam możliwość przesłuchania tych dwóch płyt.
Zdaję sobie sprawę, że na rynku wydawniczym jest mnóstwo książek, zabawek dla dzieci, które poruszają bardzo różnorodne tematy. Często trudno nam wybrać wartościowe pozycje, które naprawdę nauczą czegoś nasze dzieci. Wybieramy książeczki o przyjaźni, o bezinteresownej pomocy, o marzeniach, o wielkiej wrażliwości i dobrym sercu, a jednak rzadko wybieramy pozycje poruszające tematy religijne. Wybór jest także ogromny, jeśli tylko dobrze poszukamy. Ostatnio zaopatrzyłam córkę w dwutomowe wydanie Biblii, które sama podczytuję i zachwycam się nie tylko formą, ale także ilustracjami. W każdym razie w moje ręce trafiły dwie płyty: Biblia dla dzieci oraz Przypowieści biblijne dla dzieci, które ukazały się w Wydawnictwie Pasterz. Serdecznie zapraszam Was na ich stronę TU. Jest to bardzo ciekawe i inspirujące Wydawnictwo, które zajmuje się wydawaniem mulitmediów chrześcijańskich dla dzieci. Muszę przyznać, że ich oferta jest naprawdę bogata i urozmaicona. Oprócz słuchowisk na płytach, znajdziemy także gry i zabawy biblijne, quizy, ciekawostki czy prawdziwe gry przygodowe, o których niebawem także Wam napiszę.
Świat biblijnych przypowieści nie jest łatwy do zrozumienia nawet dla dorosłych, więc tym bardziej powinniśmy się cieszyć, że są dostępne na rynku pozycje skierowane do najmłodszych. Pełne niezwykłości i cudów, których dokonał Jezus na pewno zainteresują najmłodszych słuchaczy. Wszystkie przypowieści zostały zapisane i opowiedziane z myślą o dzieciach. Na płycie znajdziemy m.in. Przypowieść o Synu Marnotrawnym, O Miłosiernym Samarytaninie, a także trochę mniej znane i popularne, jak: Przypowieść o Pannach czy Przypowieść o Perle. Jeśli tylko Wasze dziecko potrafi się skupić na słuchanych opowieściach, to jest to dla nich pozycja idealna. Wszystkie przypowieści przeplatane są wspaniałą muzyką. Oczywiście odradzam puszczania całej płyty za jednym posiedzeniem. Każda historia może stać się początkiem ciekawej rozmowy rodziców z dziećmi.

W Biblii odsłuchamy najważniejsze fragmenty związane z życiem Jezusa. Nie może więc zabraknąć historii o Stworzeniu świata, o Adamie i Ewie, o Narodzeniu Pana Jezusa, jego Zmartwychwstaniu czy Ukrzyżowaniu. Dziecko będzie mogło poznać szczegóły powołania dwunastu apostołów lub dowiedzieć się znaczenia słów wieża Babel, które często używamy w życiu codziennym. Biblia to dzieło doskonałe pod względem formy, a także treści. Często dla nas dorosłych niektóre sprawy nie są do końca jasne, czy zrozumiałe, jedynie nasza wiara pozwala nam zaufać słowom zawartym w Biblii.

Oba słuchowiska polecam, nie tylko dla dzieci, ale także dorosłym, którzy nie mają czasu zajrzeć do Biblii.

8 komentarzy:

 1. Hmm, nie moja bajka
  P.S Ostatnio zamieszczasz bardzo praktyczne posty typu pudełko śniadaniowe. Fajnie jest czasem wyjść poza szablon bloga -:) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Staram się trochę urazmić mojego bloga,może ktoś znajdzie coś ciekawego,coś go zainteresuje. Juz dawno myslałam o zmianach,więc powoli je wprowadzam.

   Usuń
 2. ciekawe, nie powiem :)
  na półce mam nawet jedną Biblię dla dzieci, jeszcze po mnie, dostałam ją swego czasu na przyjęcie :)

  OdpowiedzUsuń