poniedziałek, 19 grudnia 2011

Top modelka


Autor: Richard Green
Tytuł: Top modelka. W sidłach kariery.
Wydawnictwo: Promic
Liczba stron: 176

Autorem powieści jest Richard Green, znakomity dziennikarz, teolog a zamiłowania taternik. Urodził się na terenach dzisiejszej Chorwacji. Oprócz tego jest nauczycielem w szkole w Zagrzebiu. Zapraszam więc do poznania świata mody, modelek i fotografów. Jesteście gotowi?

Głównymi bohaterami tej chorwackiej powieści jest Sara i Jacob. I niech Was nie zwiedzie tytuł, bo więc przyglądamy się pracy fotografa niż życiem modelek. Sara i Jacob żyją razem, a poznali się podczas sesji zdjęciowej. Jacob ma wszystko, czego pragnie: piękną kobietę przy swoim boku, pieniądze, sławę i przede wszystkim był bardzo cenionym fotografem, który potrafił wydobyć z kobiet, to co najpiękniejsze. Bardzo go zdziwiła i zaskoczyła oferta złożona przez najpopularniejszy magazyn. Oferta pochodziła od Vogue’a, a kontrakt wart był cztery miliony dolarów. Jacob był z siebie dumny, że jego praca jest tyle warta. Jednak czy Jacob podpisze kontrakt, czy będzie miał jakieś zastrzeżenia? Czy zrozumie czym jest piękno kobiety i gdzie je odnaleźć? Zapraszam do przeczytania.

Jak wygląda życie w show biznesie, czy zawsze jest piękne i kolorowe, jak nam się wydaje? Sara zdawała sobie sprawę z tego, że jest piękną kobietą, ale ludzie uważali ją za pustą i głupią dziewczynę. Żaden mężczyzna nie próbował poznać jej pięknej duszy, zachwycał się tylko pięknym i doskonałym ciałem. Nie chciałabym dokładnie zdradzać szczegółów fabuły.

Czasem doceniamy coś lub kogoś jeśli stracimy. Dopiero wtedy uświadamiamy sobie, co jest dla nas najważniejsze. Powieść o miłości, o ucieczce z jednego świata do normalności. Książkę czyta się bardzo szybko, krótkie rozdziały wpływają na dynamikę akcji. Polecam.


Człowiek to istota stworzona do miłości. Gdy kochamy świat wydaje się lepszy i piękniejszy. Dla niej jesteśmy w stanie zrobić wszystko. Miłość, bowiem to najważniejsze uczucie w życiu każdego.

Tęskni za nią każde ludzkie serce. Czasem bywa tak blisko. Przychodzi do każdego, czy biedny, chory czy tylko głodny. Pragną jej poniżeni, zranieni i złamani. Nieobca jest wzgardzonym i poniżonym. Potrzebujemy jej jak powietrze. By móc oddychać. By móc żyć.

1 komentarz: