czwartek, 22 grudnia 2011

CIAŁO


Tłumacz: Michał Lenartowicz
Tytuł: Ludzkie ciało.
Wydawnictwo: Wilga
Liczba stron: 12


Zawsze byliśmy ciekawi, jak to się dzieje, że bije nam serce? Jak to możliwe, że powstaje nowe życie? Jakie procesy zachodzą, żebyśmy mogli usłyszeć dźwięki? Jak to się dzieje, że rozróżniamy różne smaki? Jak wygląda nasze ciało od wewnątrz? Odpowiedzi na te pytania udzielali nam rodzice, a potem w szkole na lekcjach biologii poznawaliśmy dokładnie nasz organizm. Książka, którą chcę Wam dziś przedstawić może Was miło zaskoczyć.

Działa ona na wszystkie nasze zmysły. Mamy tutaj elementy dźwiękowe, ruchowe, modele 3D oraz elementy świetlne. Możemy zobaczyć dokładnie, jak wygląda serce i jak pracuje. Ba! możemy nawet poczuć jak bije. Na kolejnych stronach możemy prześledzić dokładnie, jak powstaje człowiek. Jakie zmiany zachodzą w organizmie, by mogło powstać nowe życie. Dodatkowo na tej stronie znajduje się trójwymiarowy model małego dziecka, które… płacze. Na dalszych stronach możemy bliżej przyjrzeć się funkcjonowaniu i budowie naszego mózgu. Dowiemy się tez trochę o naszych zmysłach: wzroku, słuchu, dotyku, węchu i smaku. Wszystkie te informacje znajdują się na takich małych zakładkach. Jest to też niewątpliwie dodatkowy element przyciągający naszą uwagę. Najbardziej jednak podoba mi się model serca i szkielet człowieka.

Wszystkie zawarte w tej książce informacje są podane w sposób zrozumiały i przystępny. Widać, że wszystko jest dokładnie przemyślane. Odpowiednie ilustracje przedstawiające tylko wybrane i potrzebne wycinki naszego organizmu. Jeśli chcesz sobie przypomnieć podstawowe informacje, które kiedyś zdobyłeś w szkole, to warto zajrzeć. Nawet dla dorosłego ta pozycja może być pouczająca. Polecam serdecznie.

2 komentarze:

  1. I ja jestem zachwycona tą książkę. Naprawdę świetna i pomysłowa lektura:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Sama z miłą chęcią bym ją przygarnęła, chociaż naukę biologi skończyłam już dawno temu :)

    OdpowiedzUsuń