wtorek, 6 grudnia 2011

Świąteczna skarpeta pełna prezentów


Autor: Maureen Spurgeon i Gill Davies
Tytuł: Świąteczne opowieści.
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Liczba stron: 64


Święta, święta…piękny czas radości, uśmiechu, zabawy no i oczywiście czas prezentów. Kiedyś byłam na koncercie świątecznym w Poznaniu. I w pewnym momencie prowadzący zaczął wypytywać małe dzieci, co chcieliby dostać od św. Mikołaja. Padały różne odpowiedzi: płaczącą lalkę, pieniądze, ale najbardziej rozbawiła mnie odpowiedź jednego chłopca, który na jednym oddechu powiedział: A ja chciałbym dostać Krwawą Gwiazdę, lego. Marzenia dzieci są różne. Także dorośli mają swoje ukryte i wymarzone prezenty.

W książce Świąteczne opowieści możemy przenieść się w każdej chwili w czas przedświątecznej aury i prezentów, które sprawiają nam wielką radość. I tak możemy przeczytać opowieść o pewnym niezwykłym dziadku, który chce dostać od Mikołaja…pomarańczową kurtkę i deskorolkę. Sami przyznacie, że dziadek jest szalony. jeśli chcecie się dowiedzieć, jak zakończyła się przygoda dziadka i czy otrzymał upragniony prezent, koniecznie przeczytajcie.

Znajdziemy tutaj także opowiastkę o Gwiazdkowych wróżkach, które są bajecznie kolorowe i we włosach mają gwiazdki (stąd ich nazwa), a oprócz tego potrafią wyczarować swoimi różdżkami sople lodu. A co jeszcze lubią robić wróżki? Wystarczy zajrzeć do książki.

Mamy tutaj także opowieść o bardzo zmęczonym osiołku, o bałwanie, który bał się ciemności, o pomocnikach świętego Mikołaja, którymi są… pingwiny, ponieważ wszystkie renifery się rozchorowały. Ciekawi jesteście jak zakończy się ta przygoda?

Wszystkie opowieści napisane są pięknym językiem, który doskonale uzupełniają wspaniałe i duże ilustracje. Dzieci zapewne bardzo szybko odnajdą na tych ilustracjach elfy, wróżki czy choinkę. Wszystkie te opowiadania są niezwykle mądre i radosne. W sam raz na zimowe wieczory przy kominku, albo chociaż przy świecy. Polecam!

Książkę otrzymałam od Wydawnictwa Zielona Sowa.

4 komentarze:

 1. Jejciu... Jak ja lubię takie świąteczne książeczki:)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam takie dziecinne rysunki jak na okładce, koniecznie muszę ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo chętnie bym ją sobie teraz przeczytała ;)
  Zapowiada się sympatycznie ;)

  OdpowiedzUsuń