wtorek, 3 stycznia 2012

Skąd to wszystko


Autor: Zofia Beszczyńska
Tytuł: Skąd się biorą wilki?
Wydawnictwo: Mila
Liczba stron: 42


Dziś chciałbym Wam zaprezentować kolejną książeczkę z serii Perełki Mili. Tym razem Zofia Beszczyńska wprowadza dzieci w prawdziwy świat fantazji. Myślę, że i my znajdziemy w niej coś dla siebie. Opowieść z pogranicza baśni i prozy poetyckiej będzie na pewno rozkoszą dla duszy i wyobraźni.

Bohaterką jest mała Ania, która nudząc się pewnego dnia, zaczęła się zastanawiać skąd się biorą zwierzęta? Postanawia więc wyruszyć we wspaniałą podróż do Afryki. Dla dziecięcych marzeń nie ma rzeczy niemożliwych. Ania nie martwiła się tym, że nie wiem właściwie jak się ma dostać do tej Afryki. Wyrusza ścieżką powstałą we własnej wyobraźni. Na początku wszystko wydawało się swojskie, ale po pewnym czasie znalazła się w tajemniczym ogrodzie. Znajdowała się tam fontanna, pełno suchych liści i omszałe kamienie wszystko sprawiało, że ogród robił wrażenie opuszczonego. Jej oczom ukazał się piękny widok, z małego owocu wykluł się mały chłopczyk-elf. Ania już wiedziała, że elfy wykluwają się z orzechów. Słyszała jeszcze śpiew ślimaków (tak, ślimaki śpiewają). W swojej podróży Ania spotkała też Annabellę, dzielną dziewczynkę na grzbiecie lwa. A wiecie skąd się biorą lwy? Phi! Bardzo proste-lwy wyrastają z traw na sawannie. Ania była zdumiona, bo przecież nie były jeszcze w Afryce. I gdy tylko o tym pomyślała, Annabella pstryknęła palcami i w jednej chwili zniknął las, w którym przebywały. I w jednym momencie miały nad głowami czyste afrykańskie niebo. Piękna opowieść, którą warto przeczytać. Jeśli chcecie się dowiedzieć z czego powstały żyrafy, hipopotamy i jak zakończyła się znajomość z tajemniczym Tęczakiem, to polecam.

Jest to świat, w którym wszystko jest możliwe. Wszystko się tutaj miesza i nie wiemy już czy sen czy jawa i gdzie jest rzeczywistość. Polecam.

1 komentarz:

  1. Ojej, książeczka mnie urzekła... Musi być naprawdę zabawna :) bardzo chętnie zapoznam się z jej treścią...

    OdpowiedzUsuń