wtorek, 24 stycznia 2012

Rodzinka


Autor: Augustyn Szczawiński
Tytuł: Spoko! To tylko rodzinka.
Wydawnictwo: Kefas
Liczba stron: 328


Macie ochotę na spotkanie z szaloną rodzinką Wesołowskich? Jeśli tak zapraszam na pełną humoru i śmiechu lekturę dla większych dzieci (ale dla dorosłych także).

Wszystkie perypetie poznajemy z punktu widzenia głównego bohatera Szymka, który ciągle jest pełen nadziei, że w końcu któryś interes taty się uda i będą mogli w końcu kupić nowy samochód, a on sam otrzyma upragnionego zwierzaka-psa. Trzeba jednak przyznać, że tata-August jest troszeczkę szalony i jego pomysły na biznes także. Któż o zdrowych zmysłach chciałaby założyć hodowlę dżdżownic kalifornijskich? No tak, nie brzmi to zachęcająco. Pieniądze na rozkręcenie całego interesu pożyczył tata od babci Sabiny, która od początku wiedziała, że to nie może się udać. I nie udało się, dżdżownice po prostu uciekły. Poznajemy losy kilku bohaterów, przyjaciół i rodziny. Ciekawą postacią jest sąsiadka Roma, która jest wróżą, ale ze względu, że ma katolicką rodzinę nie może postawić tarota. Wszyscy bohaterzy budzą wielką sympatię, mimo swoich wad nie da się ich nie polubić.

Książka napisana jest barwnym językiem, zabarwionym dużą dawką humoru. Poznajemy rzeczywistość i realia polskiej rodziny. Jest to pozycja ponadczasowa, ponieważ wszystkie problemy, z którymi zmaga się rodzina Wesołowskich, nie są problemami obcymi dla innych rodzin( brak pracy, choroby, długi, alkoholizm). Wspaniałym uzupełnieniem książki są ilustracje autorstwa Renaty Wrześniak. Nie są kolorowe, ale za to emanuje z nich radość i wesołość. Zachęcam więc do przeczytania.

3 komentarze:

  1. Czytałam, książka powędrowałą dalej i wszyskitm sie podoba ta historia :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Chętnie przeczytam. Wydaje mi się, że spodoba się zarówno mi jak i moim córom:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Dzisiaj do nas dotarła :) Już nie mogę się doczekać kiedy przeczytamy :)

    OdpowiedzUsuń