wtorek, 4 grudnia 2012

Twórczo przez cały rok


Autorzy: Sheila Ellison, Judith Gray
Tytuł: 365 dni twórczej zabawy dla dzieci dwuletnich i starszych.
Wydawnictwo: W.A.B
Liczba stron: 384

Potrzebuję bardzo takich książek, które otwierają przede mną całe mnóstwo możliwości, bo możliwości mam, ale czasem po prostu już mi brakuje pomysłów na wspólną zabawę z dzieckiem. Ostatnio najwięcej czasu spędzamy na rysowaniu, a właściwie to na bazgraniu. Chociaż ostatnio moja szesnastomiesięczna córka nauczyła się rozróżniać trójkąt, koło i kwadrat. Jest to jedyna rzecz, którą potrafię narysować, no z trójkątem czasem mam mały problem. Lubimy także odrysowywać swoje dłonie, jednak kiedy przechodzimy do odrysowywania stóp, to musze córkę rozbierać, bo przecież jak inaczej dokonać tego cudu. No jak? Kiedy więc książka trafiła w moje ręce poczułam przypływ nadziei, że może skończymy z tym ciągłym rozbieraniem, odrysowywaniem i ubieraniem.

Sheila Ellison zyskała uznanie jako międzynarodowy ekspert w sprawach wychowania dzieci, samorozwoju kobiet i tworzenia szczęśliwej rodziny. Występuje w audycjach radiowych i publikuje artykuły w licznych czasopismach. Judith Gray jest natomiast nauczycielką i wykładowcą akademickim, koordynatorką kursów tańca. I te dwie kobiety stworzyły książką pełną inspiracji. Twórcze zabawy SA niezwykle ważne, wspomagają bowiem rozwój osobowości, wyobraźni, uczą radzenia sobie z wyzwaniami. Ta książka zawiera liczne, starannie dobrane, propozycje twórczych zajęć dla małych dzieci. Proponowane w książce zajęcia, dostosowane do dziecięcych możliwości, zostały podzielone na trzynaście kategorii: budowanie, dźwięki, edukacja, gry, ogrodnictwo, potrawy, przyroda, rękodzieło, rodzina, sztuka, środowisko, taniec, zabawy teatralne.

Nie trzeba wyszukanych zabawek i akcesoriów, żeby stworzyć dziecku możliwości rozwoju wyobraźni. Wystarczy zaopatrzyć się w kredki, mazaki, kartki papieru, sznurek, skrawki tkanin, wstążki, korki i kapsle do butelek, klej, stare pudełka tekturowe, stare ubrania, plastikowe rurki do napojów, garnki, płatki śniadaniowe, suszone owoce, zdjęcia rodzinne, karty do gry, doniczki, nasiona i wiele innych przedmiotów, które bez problemu możemy wykorzystać w zabawach z dziećmi. Nie będę opisywała wszystkich propozycji, bo byłoby to bez sensu. W każdym razie dowiecie się jak zrobić wełnianego pieska, kartoflane rzeźby, kulki maślane własnej roboty, mydlany obrazek.

Doskonała pozycja dla wszystkich rodziców. Na jednej stronie znajduje się jedno zdanie. Zdaję sobie sprawę, że nie wszystkie zabawy przypadną do gustu Waszych dzieci. Ale wybór jest tak ogromny, że każdy znajdzie coś dla siebie. LINK


Książkę 365 dni twórczej zabawy dla dzieci dwuletnich i starszych otrzymałam z księgarni internetowej dobreksiazki.pl.

4 komentarze: