poniedziałek, 5 listopada 2012

Pewien pies i wielkie strachy
Autor: Mick Inkpen
Tytuł: Kacper. Strachy.
Wydawnictwo: Papilon
Liczba stron: 32

Dziś chciałabym Was zapoznać z nowym przyjacielem, który zamieszkał w moim domu i od razu zdobył moje serce. Mam na myśli pewnego przesympatycznego psa o imieniu Kacper. Jeśli jeszcze nie znacie jego ciekawych przygód, to zachęcam do zapoznania się z całą serią książeczek o sympatycznym psiaku.

Dwaj przyjaciele Kacper (pies) i Tygrys (także pies, niech nie zwiedzie Was jego imię) postanowili spędzić noc w namiocie w ciemnym lesie, u stóp Wielkiego Wzgórza. Zabrali ze sobą latarkę, ciasteczka i książeczkę z opowiadaniami. Kiedy jednak zaczął zapadać zmrok, Tygrys pomyślał, że to chyba nie był to najlepszy pomysł. Wyglądał z niepokojem z namiotu i zastanawiał się, czy w lesie mieszkają niedźwiedzie. Kacper starał się nie przejmować i próbował czytać książkę. Kiedy trzeci raz zaczął czytać to samo zdanie, nagle, gdzieś w głębi lasu, rozległ się przerażający, potworny i niezwykle groźny dźwięk: skrzek! skrzek! Sami przyznajcie, że też byście się wystraszyli? Przyjaciele postanowili sprawdzić, co to było i wyszli z namiotu, świecąc dookoła latarką. Oświetlali wielki, szary pień, na którym widniała duża, ciemna dziupla. A w czarnym otworze zalśniły czyjeś żółte oczy. Możecie sobie tylko wyobrazić, jak szybko przyjaciele uciekali do namiotu. Jednak, czy rzeczywiście noc w lesie była taka straszna? Przekonajcie się sami.

Każde dziecko ma pewne lęki. Niektóre dzieci bardzo boja się ciemności, ale kiedy przeczytają ta książeczkę, to zobaczą, że noc nie musi być wcale straszna. Czasem po prostu nasza wyobraźnia płata na figle. Ilustracje dość charakterystyczne, bo nie zajmują całej strony, jedynie małe jej urywki. Ciepłe stonowane barwy pozwalają się skupić na tekście. Niebawem napiszę o kolejnych przygodach dwóch psiaków.

13 komentarzy:

 1. Bardzo fajna książeczka, która, jak widzę uczy jednocześnie maluchy, jak pokonywać swoje lęki. Będę miała ją na uwadze. Na pewno przyda mi się dla moich najmłodszych pociech.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna. Lubię to wydawnictwo głównie za ilustracje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ilustracje rzeczywiście sa dosć oryginalne.

   Usuń
  2. A w ogóle to witam na blogu :)

   Usuń
 3. O to jeden z ulubionych bajkowych bohaterów mojego Tymka. Nie wiedziałam, że są książeczki o Kacperku. Do tej pory oglądaliśmy tylko bajki na płycie DVD. No to kolejna pozycja must have :):) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oooo,a ja nie wiedziałam,że są bajki :)

   Usuń
 4. Tak są:) Ja zakupiłam płytę wraz z magazynem "Dziecko" ze dwa, trzy lata temu:) Trochę kiepska jakość, ale radocha Tymka ogromna:) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja córka jeszcze bajek nie ogląda,bo jest za mała.Ale pewnie kiedys ucieszy się z bajki o psie.Musze się rozejrzeć.

   Usuń
 5. Bardzo fajna książka. My też czytamy teraz o oswajaniu ciemności, ale przy pomocy innego autora (http://www.dlanich.blogspot.com/2012/11/pawe-pawlak-nocny-maciek.html#comment-form). Polecam też "Franklin boi się ciemności" - moja córka uwielbiała tę opowieść:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po Franklina tez muszę sięgnąć. Dziękuję za przypomnienie.

   Usuń
 6. Otrzymałaś wyróżnienie Liebster Blog Award http://maksymdesign.blogspot.com/2012_11_05_archive.html Zapraszam do zabawy ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Madziu,dziękuję bardzo. To naprawdę zaszczyt dla mnnie.

   Usuń