piątek, 16 listopada 2012

No właśnie!!! Baśnie!!!
Autor: Andrzej Żak
Tytuł: Wyspa baśni
Ilustracje: Agata Krzyżanowska
Wydawnictwo: Dreams

Na oceanie wyobraźni
jest małą wyspa baśni.
Aby ją znaleźć,
wcale nie trzeba mapy.

Jeśli chcecie choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości i dać się poprowadzić własnej wyobraźni, to serdecznie zapraszam w podróż pełną magii i niebezpieczeństw.

Wystarczy tylko zmrużyć oczy, aby waszym oczom ukazała się piękna wyspa. Zobaczycie wtedy w porcie kołyszące się żaglowce, które kształtem przypominają łabędzie, które jakby za chwile miały wzlecieć w powietrze, jednak są na uwięzi. Na wyspie znajduje się małe miasteczko i kilka ulic. Na ulicy Poetyckiej siedzą brodaci pisarze i sprzedają wiersze, Tylko dla dzieci oczywiście. Na ulicy Iluzji spotkać możecie wróżki, magów i inne czarodziejskie istoty. Kupić tutaj można zaklęcia i czary. Może komuś cos się przyda. Jest też ulica Pionowa, na której schody wiodą prosto do nieba. Jeśli tylko komuś uda się wdrapać na samą górą, to zobaczy własną przyszłość. Znajdziecie tutaj także grupę rycerzy śmiałych i dzielnych, którzy walczą o rękę księżniczki. A jeśli są rycerze i księżniczka, to muszą też być smoki buchające ogniem. Co prawda nie są to smoki potężne, tylko takie tycie, które można kupić na targu z instrukcją obsługi. Jeśli się boicie, to możecie zawędrować także na ulicę Upiorną, po której krążą straszydła, szkielety, białe damy, jeździec bez głowy.

Pięknie ilustrowana bajka, w której w formie wierszowej autor oswaja dzieci ze strachami i tajemniczymi miejscami. Nie trzeba się bać własnej fantazji i musicie pamiętać, że na katar, grypę czy astmę jest tylko jedna recepta: baśnie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz