czwartek, 22 listopada 2012

Zabierz Ryska ze sobą
Autor: Michał Rusinek
Tytuł: Bazgrajka.Żółty świat Ryska
Wydawnictwo: Animagic
Liczba stron: 24

Michał Rusinek. Tak, dobrze kojarzycie, to ten Michał Rusinek. Tak, ten od Wisławy Szymborskiej. Stworzył bazgrajkę dla najmłodszych, w której głównym bohaterem jest oczywiście sympatyczny Rysek. Tym razem do bazgrajki mamy przydatną kredkę w żółtym kolorze. Zażółtujmy sobie świat.

Rysek nie może wprost zliczyć rzeczy w żółtym kolorze. I banan, i cytryna, i księżyc, i kwiat. Całe mnóstwo. Na dodatek z samego rana Rysek poślizgnął się na skórce od banana. Dał się złapać. Niestety w wyniku upadku rozbolała go noga i trochę kuśtyka, ale jednocześnie wygrzewa się w blasku słońca. Zresztą, jakbyście nie wiedzieli, żółtego słońca. Zatrzymał się w pewnym momencie, by powąchać żółte żonkile. Widocznie pech tego dnia nie opuszczał Ryska, bo z kwiatka wylazła pszczoła. Rysek nie był waleczny, więc ukrył się za żółtym słonecznikiem. Odpoczął chwilkę i żółtą chusteczką otarł pot z czoła. Ufff… udało się uciec przed pszczołą. Po tych przygodach tylko zgłodniał, więc zjadł kanapkę z serem żółtym, popijając sokiem z cytryny. Przed snem tylko umył zęby, a to jakie Rysek miał sny zależy tylko od naszej wyobraźni. Możemy w specjalnie wyznaczonym miejscu narysować sny Ryska.


Kolejna rewelacyjna bazgrajka, która umili jesienne dni każdemu dziecku. Zabawne ilustracje i żółty świat na pewno rozweselą maluchy. Będzie jaśniej i radośniej. Polecam.

6 komentarzy:

 1. U nas już wszystko żółte:) I banany i ptaszki i...nawet małpy, tak nadprogramowo:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Julio,żółta małpa przecież też może być :)

   Usuń
 2. Świetna :) Każde dziecko zadowoli możliwość dokolorowania stronic książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie.Tylko,żeby potem dziecko nie myslało,że po każdej ksiązce można rysować.

   Usuń