wtorek, 7 lutego 2012

Kotek Rudek


Autor: Holly Webb
Tytuł: Gdzie jest Rudek?
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Liczba stron: 128


Książeczki Holly Webb wzruszają nie tylko najmłodszych, ale starszych także. Zawsze byłam wrażliwa na cierpienie zwierząt, szczególnie tych opuszczonych, które zamieszkują w schroniskach. Warto napisać, że autorka bardzo pozytywnie wypowiada się o takich miejscach. Schronisko to miejsce dla zwierząt, które znajdą tu ciepło, jedzenie i miłość. Mówi także, że jest to miejsce przejściowe i dalszy ich los zależy od człowieka i jego dobrego serca.

Tym razem poznajemy małą bohaterkę Rózię, która na farmie Pani Bowen, znajduje swojego wymarzonego kota. Nazywa go Rudek, bo ma rudą sierść, tak jak jej włosy. Pani Bowen jednak musi sprzedać farmę i oddać do schroniska wszystkie swoje zwierzęta. Widzimy jak między dziewczynką, a małym kotkiem rodzi się więź. Kiedy farma zostaje sprzedana mała Rózia namawia mamę, by przygarnęły do siebie Rudka. Idą więc do schroniska, ale jak się okazuje rudego koteczka w nim nie ma. Wielka tęsknota i miłość sprawia, że Rózia postanawia odnaleźć Rudka. Czy uda jej go odnaleźć? Czy poczuje się szczęśliwa i zadowolona?

Oczywiście polecam książkę wszystkim dzieciom, które marzą o zwierzaku. Książka ta wywołuje wielkie emocje i wzrusza do głębi. Warto przeczytać tę pozycję.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz