piątek, 18 listopada 2011

Duchy przeszłości odejdą


Autor: Robyn Carr
Tytuł: Pożegnanie z przeszłością
Wydawnictwo: Mira
Liczba stron: 268


Połyskująca, rzeka w zimowej poświacie. Przyprószone śniegiem drzewa. W oddali mały, drewniany domek. Na pierwszym planie drewniane krzesło zasypane białym puchem. Na ziemi dwa samotne liście, pozostałość po jesieni. Właśnie tak prezentuje się okładka książki R. Carr Pożegnanie z przeszłością.

Warto przenieść się w inny świat, zaczytać się w historiach tak pięknych, tak prawdziwych. Poznajemy Marcie, sekretarkę, którą los nie rozpieszczał. Jako mała dziewczynka straciła rodziców. Wychowywała ją starsza siostra. W wieku dziewiętnastu lat wyszła za mąż. Jej wybrankiem został Bobby. Zawodowy żołnierz, który służył w Iraku. Niestety powraca stamtąd w bardzo złym stanie psychicznym i fizycznym. Marcie musi być silna i z całych sił walczy o męża. Opiekuje się nim każdego dnia, spędza każdą wolną chwilę, rozmawia z nim i czyta książki. Stara się funkcjonować normalnie. Niestety po trzech latach jej mąż odchodzi. Marcie natomiast postanawia odnaleźć przyjaciela męża - Iana, który uratował go w Iraku. Chce mu za wszystko podziękować. Wyrusza swoim jasnozielonym garbusem w niezwykłą i trudną podróż. Podróż, która nie będzie łatwa. Zresztą Ian, z którym korespondowała, nagle zrywa z nią kontakt, opuszcza narzeczoną i zostawia ojca. Nikt nie wie gdzie się znajduje i jak bardzo cierpi. Nikt nie wie, jak bardzo wojna odbiła na nim swoje piętno. Marcie jest kobieta pełną optymizmu i radości wewnętrznej. Stawia sobie cele, do których uparcie dąży.
Czy Marcie odnajdzie Iana? Czy będzie potrafiła przebić się przez skorupę zobojętnienia? Czy będzie potrafiła dotrzeć do jego serca? Czy pokona jego gburowatość? Na te i wiele innych pytań, które być może teraz sobie zadajecie, na pewno znajdziecie odpowiedzi.

Styl pisarki jest niezwykle lekki. R. Carr mająca duże doświadczenie w pisaniu powieści dla kobiet i o kobietach w sposób łatwy i nieskomplikowany wprowadza nas w świat społeczności Virgin River. Interesujące przedstawienie bohaterów i ich problemów, z którymi muszą się zmagać. Barwne dialogi i opisy wspaniałych miejsc są dodatkowym atutem tej książki. Polecam serdecznie.


Książkę otrzymałam od Wydawnictwa Mira. Dziękuję.

4 komentarze:

 1. święta mi zapachniały.
  Książka dobra, sądzę, na jeden wieczór.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna okładka, a zawartość też kusząca :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Znając moje uwielbienie do tego wydawnictwa pewnie kiedyś przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgadzam się z tym co napisałaś. Książka wywarła na mnie bardzo dobre wrażenie i mam nadzieję, że inne książki autorki również wpadną mi w ręce:)
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń