sobota, 26 listopada 2011

Bądź artystą


Autor: Mara Antonaccio
Tytuł: Boże Narodzenie i zaskakujące pomysły jak zrobić coś z niczego.
Wydawnictwo: Jedność
Liczba stron: 64


W dobie kiedy tak bardzo dbamy o czystość naszej planety, o segregację śmieci, o zdrową i zbilansowaną dietę, zapominamy czasem, że niektóre przedmioty możemy sami powtórnie wykorzystać także w domu. Żyjemy w czasach gdzie każdy w jakimś stopniu stara się być ekologicznym (oszczędza wodę, prąd, kupuje zdrową żywność, jeździ rowerem do pracy, kupuje papierowe torby, oddaje baterie do specjalnych punktów do tego przeznaczonych). A warto czasem zatrzymać zużyte puszki, papierowe torby, opakowania po pasztetach, puste słoiczki, stare skarpetki, papierowe tacki. Książka ta przedstawia, w jaki sposób można te z pozoru bezużyteczne przedmioty, wykorzystać.

Razem z dzieckiem można wyczarować naprawdę wspaniałe przedmioty, małe dzieła sztuki. Za pomocą papierowej torby można wyczarować wspaniałe opakowanie na prezenty. Wystarczą tylko nożyczki, kolorowe flamastry, kapsel, dwa włochate druciki i torba- renifer gotowa. Okrągłe pudełka po jedzeniu (np. po chipsach) mogą się zamienić w barwne pojemniczki na drobiazgi. A to, że rolki po papierze toaletowym można także twórczo wykorzystać, chyba każdy z nas wie. Zamienić je można w zabawne zwierzątka. Oprócz tych wspaniałych pomysłów, znajdziemy tutaj także propozycje wykorzystania żarówki, plastikowych butelek, metalowych puszek czy drewnianych klamerek.

Dodatkowym atutem są dołączone do książki szablony, które ułatwiają pracę. Oczywiście wykonanie każdego małego dzieła sztuki jest dokładnie opisane. Krok po kroku w punktach dzieci mogą zamienić się w artystów. Najlepiej jednak i zdecydowanie przyjemniej jest wspólnie z dzieckiem trochę się pobawić. Zachęcam bardzo serdecznie. Szczególnie teraz w tym przedświątecznym okresie. Do dzieła!


Książkę otrzymałam od Wydawnictwa Jedność. Bardzo dziękuję.

6 komentarzy:

 1. Ciekawa propozycja, szczególnie, że czas prezentów i ozdób choinkowych tuż tuż :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię takie kreatywne książeczki. Z chęcią zajrzę do środka:))

  OdpowiedzUsuń
 3. Wolę przyglądać się jak zdolne osoby robią takie cuda. Sama niestety zdolności w tym kierunku nie posiadam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Strasznie lubię tego typu książki. Mam kilkanaście książek tego typu. Fajne pomysły są w nich zamieszczone, często korzystam z nich robiąc prezenty lub dekoracje na święta. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jako maniak świąt uwielbiam takie książki. Ehhh, kiedy byłam w liceum i miałam wiele czasu dla siebie, od października robiłam własnoręcznie kartki świąteczne. Uwielbiałam to, dawało mi to ogrom radości, spełnienia, czułam się jak w pracowni świętego Mikołaja. Czy to jeszcze kiedyś powróci...?

  OdpowiedzUsuń
 6. Avo-lusion:właśnie gdzie te czasy,kiedy można było robić wszystko i na wszystko był czas.
  Julia:czyli zdolna bestia z Ciebie:)
  Edyta:ja też zdolności nie mam,ale udaje,że mam:)
  Kasandro:mój mistrzu w czytaniu :)mama nadzieje,że znajdziesz czas

  OdpowiedzUsuń