czwartek, 20 września 2012

Skrzat Jagódka
Autor: Ewa Stadtmuller
Tytuł: Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę.
Ilustracje: Kazimierz Wasilewski
Wydawnictwo: Skrzat
Liczba stron: 12

Wcale mi nie przeszkadza, że książka jest wydana w miękkiej oprawie. Lubię lekko sztywne okładki, bo wtedy z większym namaszczeniem należy obchodzić się z taką książką. Bardzo się cieszę, że mogłam po raz kolejny zapoznać się z przygodami rezolutnego skrzata Jagódki.

Pasją Pani Sowy było gromadzenie oraz czytanie książek, czyli taka pasja, jak większości nas tutaj. Tomy i tomiska zajmowały każdy kąt w jej domu (skąd ja to znam). Cały ten skarbiec odkryła pewnego dnia żona skrzata Jagódki, Poziomka, która od razu chciała pożyczyć jakieś książki. Sowa była bardzo uprzejma i pomogła Poziomce znaleźć interesujące ją tytuły. Poziomka zabrała się za czytanie magicznej książki, którą dostała od Pani Sowy i zapomniała całkiem o rzeczywistości. Rano skrzaty wybierały się na narty, a wieczory przeznaczały na czytanie. Pewnego dnia wiewiórka powiedziała, że też chętnie pożyczyłaby coś od Pani Sowy. Tylko był pewien problem, bo Sowa spała za dnia i budziła się nocą, więc jak tu pożyczać te książki. Oczywiście skrzat Jagódka wpadł na genialny pomysł urządzenia biblioteki leśnej i nawet Sowa zgodziła się na użyczenie swoich zbiorów. A w czasie otwarcia będzie spała sobie w dziupli dzięcioła, który właśnie opuścił mieszkanie.

Jeśli jesteście ciekawi, czy do biblioteki będą się zapisywać inne zwierzęta, to koniecznie musicie zajrzeć. Na pewno wasze dziecko miło spędzi czas i dowie się trochę o funkcjonowaniu biblioteki. Do gustu przypadły mi bardzo ilustracje Kazimierza Wasilewskiego, które doskonale wprowadzają nas w leśny klimat. Polecam.

8 komentarzy:

 1. fajna kolorowa książeczka dla maluchów i do tego o czytaniu ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie,toż to gratka dla młodego czytenika.

   Usuń
 2. chyba będę musiała się rozejrzeć za historyjkami o Jagódce :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz koniecznie,córce na pewno sie spodoba.

   Usuń
 3. Przymierzam się do tej serii już od jakiegoś czasu - muszę w końcu po nią sięgnąć! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kolejna słodka książeczka :)

  OdpowiedzUsuń