poniedziałek, 3 września 2012

Czas na bajkę
Autor: Różni
Tytuł: Dzieci czytają. Ogród bajek.
Wydawnictwo: Papilon:
Liczba stron: 80

Seria Książek Szczęśliwego Dzieciństwa, które ukazują się w Wydawnictwie Papilon można polecić przede wszystkim dzieciom, które doskonalą umiejętność samodzielnego czytania. Duża czcionka i bardzo ciekawe historyjki sprawią, że nauka czytania będzie łatwizną. Musicie się przekonać. A w środku znajdziecie wiele króciutkich opowiadań o różnej tematyce.

Jeśli tylko zapragniecie będzie mogli pomóc małej Księżniczce Hortensji, którą bardzo nudzą bale i przyjęcia. Pewnego dnia dostaje w prezencie od ogrodnika kilka nasionek. Marszczy swój mały nosek, ale prezent przyjmuje, bo jest zaciekawiona, co też z tych nasionek wyrośnie. Jeśli także jesteście ciekawi, jakie cuda wyrosną z tych nasionek, to zapraszam do przeczytania. W zbiorze znajdziemy m.in. opowiadanie słynnej i popularnej autorki dla dzieci i młodzieży Urszuli Kozłowskiej, która opisuje przygody sześciu kolorowych kredek. A przygody niesłychane. Kredki toczą kłótnię, która z nich jest najpiękniejsza. I jak myślicie, która? Zielona, czerwona, żółta? Poznacie także małą kotkę Łaskotkę, która poszukuje prawdziwych przyjaciół, szyszki, które bardzo lubią się turlać. A Bajeczka czarno-biała, o kominiarzu i piekarzu, którzy spirali się, która praca jest bardziej potrzebna. Muszę Wam zdradzić, że oczywiście doszli do porozumienia, a na zgodę kupili sobie koszule w czarno-białe pasy. Czarni rycerze, Zazdrosny krasnoludek, Smok Bazyli czy Diabełek roku na pewno zdobędą sympatię młodych czytelników.

Książka jest pięknie wydana i zilustrowana. Najważniejszy w książce oczywiście jest sam tekst, który wyróżnia się dużą czcionką. Ilustracje są jedynie wplecione w tekst i nie zajmują większości strony. Piękne historie opowiedziane przez znanych i mniej znanych autorów, którzy wprowadzają dzieci w świat marzeń, przyjaźni, radości i szczęśliwych zakończeń. Polecam przed snem do poduchy lub o poranku

4 komentarze:

  1. Piękna książeczka w sama raz dla rezolutnego maluszka :)

    OdpowiedzUsuń
  2. czyli jeszcze trochę, zanim moja mała będzie mogła po nią sama sięgnąć :)

    OdpowiedzUsuń