wtorek, 24 lipca 2012

Stres? U mnie pod kontrolą.
Autor: Mike Clayton
Tytuł: Zarządzanie stresem, czyli jak sobie radzić w trudnych sytuacjach.
Wydawnictwo: Samo Sedno
Liczba stron: 205

Kolejna już ciekaw pozycja Wydawnictwa Samo Sedno. Tym razem porusza dość ważny i potrzebny temat w dzisiejszym świecie, w którym wciąż gdzieś pędzimy. Wszystko robimy w biegu, pracujemy po nocach, nie potrafimy odpoczywać i relaksować się i wciąż wszystkim się stresujemy. I ze stresem można sobie poradzić, można złagodzić jego objawy. I ta książka na pewno Wam w tym pomoże. Gwarantuję.

Na samym początku musicie sobie krótki test, który sprawdzi jak bardzo jesteście zestresowani. Jeśli zdobędziecie poniżej 20 punktów, to za rada autora możecie odłożyć tę książkę i zacząć czytać inną. Książka ta pomoże Wam zrozumieć, czym tak naprawdę jest stres, jak kontrolować stres. W pierwszym rozdziale dowiecie się, czym jest stres, poznacie główne stresory i dowiecie się na czym polega zarządzanie stresem. Nauczycie się po prostu rozpoznawać stres. Oczywiście krótkofalowy stres może nas zmotywować do pewnego działania. Głównymi stresorami w naszym życiu to: poważne zmiany w naszym codziennym życiu, związki i praca. Musicie przejąć kontrolę nad własnym stresem. Pomocne będą w tym różne ćwiczenia prezentowane w książce. Polecam i zachęcam do ich wykonywania. W drugim rozdziale przedstawiono pięć obszarów, które każdy ma pod kontrolą: dobra postawa, dobry odpoczynek, dobry humor, dobra energia, dobre odżywianie. Jeśli tylko poprawimy swoja postawę, możemy zmniejszyć odczucie stresu, jak i ograniczyć negatywny wpływ napiętych mięśni na całe ciało. Najważniejszy jest wypoczynek i to najlepiej aktywny. Jeśli tylko będziemy potrafili się zorganizować, to na pewno nasz poziom stresu opadnie. Musimy mądrze zarządzać czasem, zarówno swoim jak i innych ludzi z naszego otoczenia. Dowiecie się także, jak brzmi i co oznacza zasada OATS. Zasady SA w sumie bardzo oczywiste, ale po prostu o nich zapominamy. Nie odkładajmy spraw na później, świętujmy swoje sukcesy, żebyśmy wiedzieli, że robimy postępy. Z kolejnych rozdziałów będzie wiedzieć, jak stworzyć własną odporność na stres, jak rozpoznać oznaki stresu, jak ograniczyć oddziaływanie stresorów w pracy, co powoduje, że zmiana jest stresująca, jak radzić sobie ze zmianami, by przynosiły korzyści.

Kolejna pozycja, która jest naprawdę pomocna. Przywykłam już do charakterystycznego rozkładu informacji, który mądrze podzielony jest na kilka rozdziałów. Czytelnik łatwo może poruszać się po tekście i znaleźć informacje mu potrzebne. Wszystkie dane i informacje przekazane są w sposób prosty, jasny i mało skomplikowany. Nie musicie się stresować, że czegoś nie zrozumiecie . Na końcu książki znajduje się lista 101 rzeczy, które pomogą Wam obniżyć poziom stresu. Czasem naprawdę wiele nie trzeba. Polecam dla zestresowanych.

9 komentarzy:

 1. Mi by się przydała taka książka, może jakoś nauczyłabym się walczyć ze stresem. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sylwio,ja myślałam,że stres dla Ciebie to przeszłość. Po ślubie nie ma sytuacji bardziej stresujących. Hm...chyba przesadziłam :)

   Usuń
 2. o! taka książka by mi się przydała!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miłośniczko paczkę do Ciebie juz wysłałam,więc może się odstresujesz na chwilę.

   Usuń
 3. Książka wydaje się być ciekawe, chętnie bym przeczytała ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Odpowiedzi
  1. Widzę,że wszyscy za bardzo się stresują :)

   Usuń
 5. Brzmi bardzo potrzebnie ;) Może nie na wakacje, ale jak przyjdą egzaminy, to na pewno ;) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Czasem by się przydała...

  OdpowiedzUsuń