poniedziałek, 30 lipca 2012

Lekko i łagodnie
Autor: Emilie Rose
Tytuł: Od dziś za miesiąc
Wydawnictwo: Mira
Liczba stron: 430

Kolejna książka, która znakomicie wpisuje się w cykl Opowieści z Pasją. Książka zawiera w sobie trzy odrębne historie Niemoralna propozycja, Słodkie wakacje oraz Jeszcze raz, ale są ze sobą powiązane. Skoro wakacje już jakiś czas trwają warto czasem sięgnąć po lekturę, która nie wymaga od nas skupienia i odpowiednich warunków. Wystarczy leżak na balkonie lub w ogródku, promienie słońca i orzeźwiające napoje. By już po chwili poznać trzy kobiety Stacy, Madeline i Amelię, które zostały druhnami na ślubie swojej przyjaciółki Candace. Trzy kobiet i trzy różne historie, które zgrabnie się łączą i przeplatają. Wszystkie przyjeżdżają do Mone Carlo, by pomóc przyjaciółce w przygotowaniach. Mieszkają w luksusowym apartamencie, zwiedzają, chodzą na imprezy. Mają przez kilka dni wspaniałe życie, o którym każda z nich nawet nie marzyła.

Co może wydarzyć się przez cztery tygodnie? Ciekawi? Zapraszam do lektury. W pierwszej części bliżej poznajemy Stacy, która jest bardzo nieśmiałą osobą, a do tego bardzo piękną. Podczas pobytu otrzymuje niemoralną propozycję od pewnego milionera. W zamian za milion euro proponuje jej kilkutygodniowy romans. Czy Stacy przyjmie propozycję? Bije się z myślami, bo wie, że taka suma pieniędzy odmieniłaby jej życie. Postanawia…

Madeleine natomiast, w przerwie przygotowań do ślubu poznaje przystojnego Damona, który chce być przewodnikiem po Monte Carlo. Oprowadza ją po najwspanialszych miejscach miasta. Madeleine, która jest osoba bardzo otwartą i towarzyską zgadza się na wspólne zwiedzanie. Nie wie jednak kim w rzeczywistości jest jej współpodróżnik.

Amelia po roku od rozstania z kierowcą rajdową Tobym, spotyka go znowu na ślubie. A on z urokiem playboya po raz kolejny chce ja uwieść. Czy Amelia po raz kolejny da się omotać mężczyźnie, który ją zranił?

Piękny i bajkowy świat pozwala się odprężyć na chwilę. I mogą nas denerwować cukierkowate opisy, namiętności, które rozpalają się między kochankami, kiczowate opisy miejsc, szał pieniędzy, dziennikarzy, romansów. I co z tego? Jeśli ksiązka daje wytchnienie. Nie jest to najwyższa półka z literaturą, więc nie będę Was zachęcać i polecać. Wszystko zależy od Was.

4 komentarze:

  1. Moja babcia lubi tego typu książki, więc to jej powinnam polecić, a sama wątpię że sięgnę. Okładka jest bardzo ładna *.*

    OdpowiedzUsuń
  2. przyjrzę się tej książce bliżej :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Strasznie mi się podobała ta książka, pierwsze dwa opowiadania przeczytałam w około 3 godziny w nocy. Nawet nie zwróciłam uwagi, że już tak późno się wtedy zrobiło ;)

    OdpowiedzUsuń