wtorek, 16 kwietnia 2013

Kordonkowo, nitkowo, kolorowo

Autor: Liliana Bardijewska
Tytuł: Księżniczka Koronka i Książę Hafcik.
Ilustracje: Ewa Kozyra-Pawlak
Wydawnictwo: Literatura
Liczba stron: 36Kolejna znakomita poetycka opowieść dla dzieci, w której miłość przeplata się nienawiścią, tolerancja z wojnami. Jednak jak to w bajkach bywa wszystko dobrze się kończy. Książka zachwyca przede wszystkim pod względem graficznym. Pełno tutaj skrawków materiału, guziczków, hafcików, koronek, szpulek nici, wstążeczek. Świat utkany z marzeń, które łączy wrażliwość i wyobraźnia autorki. Mam nadzieję, że Księżniczka Koronka i Książę Hafcik zdobędą Wasze serca.
Dawno, dawno temu na północ od południa rozciągało się Królestwo Koronek, białe, bielutkie i zimne, że aż strach pomyśleć. Królowała w nim królowa Biellissima, także cała bielutka. Na południe od północy natomiast rozciągało się Królestwo Haftów, ciepłe i barwne barwniutkie. A rządy sprawowała tutaj Barwinessa, cała barwniutka. Królowa Biellissima miała ukochana córkę, piękną jak płatek śniegu- księżniczkę Koronkę. Zaś królowa Barwinessa miała ukochanego syna, pięknego jak malowanie, księcia Hafcika. Niestety oba królestwa nie żyły ze sobą w zgodzie. Nawet doszło do wojny między nimi. Poleciały koronkowe strzały, oszczepy, siejąc białe zniszczenie. Z drugiej strony padały haftowane granaty, bomby i armaty, a gdziekolwiek padały, wybuchały pstrokate plamy. Jednak jak to w bajkach bywa pojawiło się wspaniałe uczucie, które rozkwitło niczym róża. Księżniczka Koronka i książę Hafcik postanowili dostać się do siebie. A jak to się skończyło? Czy miłość dwojga ludzi zburzy mur dzielący oba królestwa?


Musicie koniecznie przeczytać. Ilustracje niczym naklejanki, które wykonywało się na zajęciach plastycznych. Do tego całą historię czyta się szybko i płynnie, gdyż jest napisana rytmizowaną prozą. Polecam!


PS. Przypominam o tym, że możecie na moich aukcjach kupić ksiazki. Zapraszam tu5 komentarzy:

 1. Cześć!
  Wiem jak odbierane są takie wiadomości, bo sama piszę bloga, ale mimo wszystko spróbuję. Wiesz dlaczego? Bo chcę pomóc koleżance. Niesamowicie utalentowana bloggerka wydała książkę, ale w naszym kraju nie wspiera się debiutantów. Książka ma same pozytywne recenzje, więc na pewno spodoba się ludziom, jeśli ją przeczytają. Może i Ty się skusisz?
  Chociaż sprawdź: www.o-k.xn.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Z chęcią w wolnej chwili przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam,bo ilustracje naprawde zachwycają.

   Usuń
 3. Zostałaś nominowana! Zapraszam :)
  http://www.czcze-gadanie.blogspot.com/2013/04/liebster-blog-award.html

  OdpowiedzUsuń