niedziela, 15 kwietnia 2012

Zapraszamy na bal
Autor: Joanna Krzyżanek
Tytuł: Cecylka Knedelek i kolorowe bale.
Ilustracje: Zenon Wiewiórka
Wydawnictwo: Jedność dla dzieci
ISBN: 978-83-7660-471-8
Liczba stron: 60

Każdy z nas uwielbia bale, dobre jedzenie i piękne sukienki. Przygotowania trwają i czasem nie widać ich końca. Mieszkańcy Starego Knedelkowa przygotowują się właśnie, by pożegnać stary rok i powitać nowy. Przygotowania trwały już od samego rana. Przyrządzali owocowy poncz, piekli ciasta, przymierzali ubrania i wszędzie przywiązywali kolorowe balony. Historia na pewno zaciekawi każde dziecko.

Przy ulicy (zresztą bardzo smakowitej) Naleśnikowej mieszka dziewczyna o imieniu Cecylka. Rezolutna i wesoła Cecylka przygotowała kolorową perukę. Jeśli nasze dzieci mają ochotę na wykonanie takiej samej, to nie ma nic prostszego, bo wszystkie instrukcje są zamieszone w książce. Joasia natomiast przygotowała na bal strój biedronki, pani Ludmiła przyrządziła owocowy poncz z pomarańczy, grejpfrutów, cytryn i limonek. Już na samą myśl cieknie ślinka. Bliźniaczki zajęły się robieniem biszkoptowych świnek, Antek zrobił kolorowe konfetti, do którego wykorzystał stos kolorowych gazet. Czym byłby bal bez balonów? Pan Alojzy zajął się nadmuchiwaniem balonów. Oczywiście nie robił tego za pomocą własnych płuc lecz z pomocą specjalnej maszyny. Po południu w miasteczku zapanowała cisza przed… balem, a gąska Waleria wciąż nie mogła się zdecydować, którą chustkę założyć na bal. Czas gonił wszystkich. Cecylka i gąska były bardzo podniecone balem, jednak…całą noc przespały. Nie przeszkodziło to jednak naszym bohaterkom śmiać się z siebie. Mimo wszystko był to udany Sylwester.

Książka napisana pięknym językiem. Na końcu książki znajdują się także dokładne przepisy na przekąski. Wesołe świnki biszkoptowe, kot z wąsami czy kolorowe guziki, to tylko kilka z propozycji. Przepisy są dobrze opisane, a kolorowe ilustracje bardzo pomagają czytelnikowi. Jeśli więc chcecie zagonić swoje dzieci do kuchni, to ta książeczka może pomóc. Polecam!

5 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Sympatyczne książeczki są najciekawsze. Polecam

   Usuń
 2. Coś dla mojej córci :) Uwielbia kiedy się dużo dzieje, a u Cecylki zawsze sporo atrakcji. Pozdrawiam Hordubal!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie. Cecylka zdecydowanie jest aktywna.

   Usuń
 3. Bardzo fajna i ładna, mamy i również polecamy :)

  OdpowiedzUsuń