środa, 4 kwietnia 2012

Do spania

Autor: Adriana Miś, Ewa Stadtmuller, Danuta Zawadzka
Muzyka: Adriana Miś
Tytuł: Piosenki dla przedszkolaka 3. Kołysanki.
Wydawnictwo: Skrzat
Liczba stron: 24+płyta CD

Kolejna już książeczka z płytą z serii Piosenki dla przedszkolaka. Muszę powiedzieć, że dotychczas udało mi się zapoznać tylko z Kołysankami. Czasem przy usypianiu naszych dzieci kołysanki są niezbędne. Ja swojej córeczce śpiewam (choć głos mam fatalny) i rzeczywiście pomaga jej to w wyciszeniu się. Oczywiście nie zawsze zdarza się tak, że przy śpiewaniu słodko zasypia. Jeśli więc chcemy sobie odpocząć od śpiewania możemy dziecku puścić płytę z nastrojowymi kołysankami.
W książeczce znajduje się 10 utworów. Do każdej piosenki dołączony jest zapis nutowy. Jest to naprawdę ciekawe połączenie. Jeśli mamy starsze dziecko, które gra na jakimś instrumencie z tą publikacja może doskonalić i uzupełniać swój warsztat i oczywiście rozwijać się artystycznie. Kołysanki nie są długie i zawierają dużo wyrazów dźwiękonaśladowczych. Melodie są naprawdę dobrze skomponowane i wprowadzają dziecko w cudowny stan. Miejmy nadzieję, że usypiają. Tematem utworów są sny, które nachodzą nas po zamknięciu oczu, noc, która ogłasza nam, że czas do łóżek.
Bardzo mądre i spokojne utwory sprawia, że Twoje dziecko będzie potrafiło się wyciszyć. Przytulny świat muzyki zaprasza. Zapraszam i ja. Polecam.

3 komentarze:

  1. Jak moja córka była młodsza, to też puszczałam jej kołysanki przed zaśnięciem. Teraz już zasypia samodzielnie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. A mnie kołysanki raczej przeszkadzały w zasypianiu. Były za ciekawe :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja zawsze wolałam słuchać do snu e-booków nawet jak byłam malutka :)

    OdpowiedzUsuń