środa, 4 kwietnia 2012

Co we wszechświecie piszczy?
Autor: Carole Stott
Tłumacz: Jakub Kowalczyk
Tytuł: Kosmos. Przewodnik z obrazkami 3D.
Wydawnictwo: Wilga
Liczba stron: 22

Wspaniała pozycja dla dzieci młodzieży, które interesują się tym co w górze. Jeśli macie w rodzinie pasjonata lub pasjonatkę kosmosu, to ta książka na pewno zaspokoi ich ciekawość, a być może także zmobilizuje do dalszego zgłębiania tej tajemnej wiedzy o wszechświecie.

Naukowcy wciąż nie potrafią określić, dokąd sięga wszechświat. Przestrzeń kosmiczna to przede wszystkim planety, gwiazdy, galaktyki, nie sposób tego ogarnąć. Książka zawiera wiele ciekawych dodatków, które ułatwiają np.: rozróżnienie gwiazdozbiorów. Przyznam szczerze, że ja tego nie potrafię robić, więc książka ta okazuje się pomocna także dla mnie. W przewodniku będziemy mogli prześledzić układ słoneczny i poznać planety. Oprócz tego dowiemy się, czym tak naprawdę są gwiazdy, prześledzimy cykl życia gwiazdy. Dokładne ilustracje pomogą dokładnie prześledzić te ciekawe procesy. Galaktyki, czarne dziury czy supernowa, nie będą już tajemnicą. A może kiedyś nasze dzieci będą latać w kosmos na wakacje? Ale póki co mogą go oglądać przez teleskop. Dzięki tej pozycji poznają rodzaje i działanie teleskopu.

Książka jest bardzo dobrze przemyślana. Zawiera podstawowe informacje, które podane są w bardzo przystępny sposób. Ilustracje doskonale uzupełniają tekst. Pomysłowym dodatkiem do książki jest plakat kosmonauty w 3D. Lekturę polecam wymagającym czytelnikom.

2 komentarze:

  1. Czemu dla dzieci i młodzieży... Ja już nie nastolatka, a bardzo chciałabym mieć taki album na półce :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Masz rację dla nas dorosłych też jest ta książka odpowiednia :)

      Usuń