czwartek, 29 marca 2012

Zwierzęta świata
Autor: Urszula Kozłowska
Tytuł: Podróżnik Gucio poznaje. Zwierzęta świata.
Wydawnictwo: Wilga
Liczba stron: 8


Każdy z nas lubi podróże małe i duże. Dzieci poznają świat i są spragnieni wciąż nowych doznań. Pierwsze zabawy z dzieckiem często polegająca naśladowaniu głosów zwierząt. Zaczynamy standardowo od kotka, pieska, świnki. I m dalej w las tym… trudniej. Książka ta wychodzi naprzeciw oczekiwaniom dzieci i ich rodziców.

Podróżnik Gucio wyrusza w pełną przygód wyprawna sawannę. Gucio, mimo że nie każdy może w to uwierzyć, zna mowę zwierząt. A skąd? Z wypraw po świecie. Na sawannie Gucio rozmawiał z lwem, który opowiadał mu o lwicy i lwiątkach. A co robi lew? Lew ryczy. Po przeczytaniu tego zdania można nacisnąć przycisk, który dość realistycznie zaprezentuje nam ryk lwa. Z małpą Gucio huśta się na linach i słucha opowieści o bananach, daktylach. jeśli chcecie nauczyć dziecko małpiego języka, to przycisk dźwiękowy na pewno im w tym pomoże. Do rozmowy ze słoniem Gucio się przygotowuje i zakupuje trąbkę sklepie. I już po czterech kwadransach słoń nauczył Gucia trąbić. Język słoniowy wcale nie jest trudny, uwierzcie. Wilk wyje i Gucio nie ma żadnego problemu z nauką wilczego języka.

Kiedy przemierza dalekie kraje,
nowe zwierzęta ciągle poznaje,
ich językami uczy się władać.
Wszak… z przyjaciółmi miło pogadać.

Po raz kolejny Urszula Kozłowska ze smakiem dużym poczuciem humoru tworzy rymowane wierszyki, które zachwycą młodego czytelnika. Obcowanie z naturą wcale nie musi być trudne, wystarczy nauczyć się kilku zwierzęcych języków. Duży format książki niewątpliwie przyciąga wzrok. Do tego sztywne strony i barwne ilustracje tworzą spójną i przemyślaną całość. Warto czytać.

4 komentarze:

  1. ACTA rzadzi, nie mozna dodac zdjec :P zartuje ;)

    no ciekawa propozycja :)

    OdpowiedzUsuń
  2. przyroda i zwierzęta, uwielbiam ich oboje.

    OdpowiedzUsuń