poniedziałek, 12 marca 2012

Nie taka nauka strasznaTłumacz: Tomasz Śpiewak
Tytuł: Interaktywny atlas świata
Wydawnictwo: Wilga
Liczba stron: 50


Tym razem pozycja dla ciekawskich świata. Interaktywny atlas świata pomoże Twojemu dziecku poznać cały świat. A my dorośli wiemy dobrze, że świat skrywa w sobie wiele tajemnic, na które często nie potrafimy znaleźć odpowiedzi. Nie musicie teraz wysilać się nad wymyślaniem odpowiedzi, na trudne pytania. Atlas ten na pewno Wam w tym pomoże.

Książka składa się wielu doskonale wykonanych map, wielu informacji i interaktywnych dodatków ( ruchome modele, przestrzenne makiety, mapki, klapki), które pobudzają wyobraźnię czytelnika i pomagają mu lepiej zrozumieć trudne zagadnienia. Nauka nie musi być trudna, a z tym atlasem naprawdę będzie przyjemna. W pierwszej części atlasu dziecko dowie się podstawowych informacji o tworzeniu map. Zapozna się z takimi pojęciami jak długość i szerokość geograficzna, a dzięki wypustce czytelnik zamieni dwuwymiarową mapę w globus. Muszę przyznać, że to robi naprawdę duże wrażenie. Oprócz tego dowiemy się, jak to się dzieje, że różnych miejscach na ziemi mamy inną godzinę. Strefy czasowe nie będą już takie trudne. W kolejnym rozdziale zgłębimy tajemnice wnętrza ziemi i poznamy procesy, które brały udział w kształtowaniu kontynentów. Wydmy, lodowce i wulkany nie będą już zagadką.

W drugiej części znajdziemy bardziej szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych kontynentów i ciekawsze informacje dotyczące danego regionu lub państwa. Przeniesiemy się do Ameryki Północnej, a dokładnie do Stanów Zjednoczonych. Znajdziemy tutaj podstawowe informacje dotyczące wielkości zaludnienia, powierzchni. Znajdziemy także kilka faktów dotyczących Wielkiego Kanionu, który jest jednym z największych wąwozów na ziemi. Wyrzeźbiła go rzeka Kolorado w ciągu kilku milionów lat. Więcej przeczytamy o Kanadzie, gdzie m.in. znajduje się największy wodospad na świecie Niagara. Nie chcę zdradzać wszystkiego, co Was czeka.

Atlas napisany prostym i rzeczowym językiem może zmobilizować dziecko do poznawania i szukania informacji o świecie. Interaktywne dodatki zdecydowanie ułatwiają zrozumienie trudnych procesów zachodzących w przyrodzie. Świat zacznie być ciekawszy i może niektóre zagadnienia zainteresują młodego czytelnika do dalszego zgłębiania wiedzy. Polecam gorąco.

2 komentarze: