wtorek, 28 sierpnia 2012

MuuuundialAutor: Wiesław Drabik
Tytuł: Muuundial na pastwiskach
Wydawnictwo: Skrzat
Liczba stron: 12

Książka, która była hitem wśród całej rodziny ( szczególnie u młodszych osobników) w czasie Euro. Wiesław Drabik stworzył doskonałą książeczkę, która doskonale wpisała się w sportową rzeczywistość. Emocje były, Euro się skończyło, a książka pozostała i nadal cieszy się dużym zainteresowaniem. Wiesław Drabik jest niezwykle płodnym autorem, gdyż wydał już ponad sto książek dla dzieci. Tym razem nasze pociechy przeniosą się na pastwisko, na którym odbywać się będzie mecz.

Czy krowy potrafią grać w piłkę nożną? Pewnego razu jedna z nich znalazła dynię i od tego wszystko się zaczęło. Dynia zaczęła się toczyć, zaskoczona tym faktem podbiła mocniej i uderzyła głową. Sami przyznacie, że całkiem dobra zabawa. Do zabawy powoli zaczynają włączać się inne krowy. A sroka, która obserwuje całą sytuację z drzewa, nie może się nadziwić, że dynia lata. Gospodyni oczywiście nie jest z tego zadowolona. Sprytna krowa omija ją wślizgiem. Biegnie z dynią, ale z boku zaatakował Łaciatą byk. I tak! Czerwona kartka. Ale trzeba być ostrożnym, bo kolor czerwony może rozzłościć byka. Mogłaby być niezła corrida. Niepostrzeżenie na skraju lasu zebrała się grupka widzów, a cały mecz komentowało Ptasie radio. Widowisko było wspaniałe i postanowiono urządzić mistrzostwa. Zaczęło się losowanie grup, budowanie boisk, dróg i stadionów. Jeśli jesteście ciekawi, jak dokładnie będą wyglądały przygotowania i dlaczego kuna skopie cały projekt, to musicie przeczytać tę książkę.

Wesołe i dynamiczne ilustracje są doskonałym uzupełnieniem całości. Rymowany tekst łatwo wpada w ucho i sprawia dużo radości najmłodszym. Polecam.

3 komentarze:

  1. sama wyrosłam dawno z takich książeczek, ale dziecku mogłaby się spodobać ;]

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja też wyrosłam już z takich książeczek,ale wciąż darzę je pewnym sentymentem.

    OdpowiedzUsuń
  3. Uwielbiam Pana Drabika :) jego książeczki to gwarancja świetnej zabawy :) Również polecam

    OdpowiedzUsuń