piątek, 18 stycznia 2013

Ze Świętym MikołajemAutor: Mariusz Niemycki
Tytuł: Święty Mikołaj wchodzi kominem.
Ilustracje: Agata Nowak
Wydawnictwo: Skrzat
Liczba stron: 48

I jeszcze tak na koniec okresu świątecznego kolejna propozycja ze Świętym Mikołajem w roli głównej. Zawsze miałam słabość do tego typu historii. Wydawnictwo Skrzat wie doskonale, co dzieci lubią najbardziej. Doskonałe ilustracje Agaty Nowak i Madre historyjki tworzą naprawdę zgrany duet. Wystarczy tylko sięgnąć po książkę i zaczytać się przez chwilę.

Wyobraźcie sobie, że w Wigilię Bożego Narodzenia, Świętego Mikołaja odwiedził pan Pech. Pan Pech, jak każdy pech, był tak malutki, że Mikołaj na początku nawet nie zauważył jego obecności. Mikołaj nie mógł odnaleźć skarpetki, na zewnątrz renifery gotowe już do drogi niecierpliwie przebierały w śniegu kopytami. Młody elf Nuffo postanowił pomóc Mikołajowi, bo kto to pomyślał, żeby Mikołaj gubił skarpetki. Skarpetka oczywiście się znalazła, ale miała małą dziurę. Jak widać pan Pech nie próżnował. A co jeszcze zrobił pan Pech? Musicie się dowiedzieć sami, bo ja nie mogę wam nic zdradzić.

Święty Mikołaj będzie jeszcze puszczał latawce i pocieszał smutnego smoka. Zapowiada się naprawdę bardzo ciekawa lektura, która sprawi, że wszystkie świąteczne obrazy nabiorą jeszcze cieplejszych barw. Polecam wszystkim i dużym i małym czytelnikom.

2 komentarze: