czwartek, 31 maja 2012

A może dieta?
Autor: Urszula Mijakowska
Tytuł: Diet coaching. Poradnik dla wiecznie odchudzających się.
Wydawnictwo: Samo Sedno
Liczba stron: 180

Skąd my to znamy, ciągła dieta. Wiele kobiet, siebie nie zaliczam jednak do tej grupy, wciąż jest na diecie i wciąż stara się zrzucić zbędne kilogramy. A po co to wszystko? Chyba po to, żeby lepiej wyglądać, poprawić wygląd skóry, wzmocnić serce, po prostu poczuć się lepiej. Istnieje natomiast także druga grupa ludzi, która chciałaby trochę się odchudzić, ale wciąż znajduje pretekst, by tego nie robić. A to ciężka praca, a dzieci, a to brak czasu. I tak ciągle trwa karuzela. Informacje i ćwiczenia zawarte w tej książce pomogą dowiedzieć się więcej o sobie i swoich nawykach żywieniowych, które zawsze można zmienić, by poczuć się lepiej.

W pierwszym rozdziale czytelnik dowie się, czym jest diet coaching i jakie korzyści przynosi proces budowania wewnętrznego diet coacha. Diet coaching łączy wiedzę o człowieku i o żywności. Nie chodzi tutaj tylko o sam proces odchudzania, ale także o zdrowy styl życia. Dieta uczy, jak jeść w sposób naturalny i swobodny, by jedzenie było przyjemnością i nie wiązało się z poczuciem straty czy wyrzeczenia. Powiem, że nigdy nie miałam takiego problemu. Jedzenie zawsze było i jest przyjemnością.

W drugim rozdziale zawarte są informacje dotyczące podstawowych składników odżywczych, normy ich spożycia oraz wskazówki, jak radzić sobie, gdy ciągle masz ochotę na coś słodkiego. Tutaj mnie bardzo zainteresował ten fragment. Jeśli jesteście ciekawi, to musicie przeczytać. Zachęcam już teraz. Dowiecie się także, czym jest tzw. ciąg do jedzenia i jak sobie z nim radzić.

Trzeci rozdział stanowi dokładny program, który pomoże w rozwijaniu zdrowych nawyków żywieniowych. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że na nasze zdrowe życie mają wpływ różnego rodzaju sytuacje, zachowania, myśli i emocje. Działaniami niezbędnymi w dążeniu do zdrowia, to stosowanie odpowiedniej diety, regularne ćwiczenia fizyczne, życie w zdrowym środowisku, zmiana złych nawyków oraz odpowiednie radzenie sobie ze stresem.

Czwarty rozdział zawiera informacje o tym, jak należy łączyć pokarmy ,by pożywienie było maksymalnie strawne, jak stworzyć swój talerz zdrowia. Różnego rodzaju trudności w całym procesie informuje rozdział piąty. Motywacja w naszym działaniu jest najważniejsza, uważana jest wręcz za fundament procesu zmiany. Motywacja oznacza zaangażowanie i robienie czegoś z pasją. Znajdziemy tutaj wiele ćwiczeń, które wpływają na rozwój naszego wewnętrznego diet coacha.

Jeśli chcecie właściwie przeżuwać jedzenie, zainstalować wewnętrznego diet coacha, co robić, by mieć kontrolę nad jedzeniem, to ta książka będzie dla was idealnym prezentem. Książka, zresztą jak wszystkie z tej serii, jest przemyślana i wszystkie informacje są dobrze wyjaśnione i rozmieszone w odpowiednich rozdziałach. Ciekawym pomysłem jest dołączenie do ksiązki przepisów, które mogą być przydatne w planowaniu i ustalaniu nowej zbilansowanej diety. Znajdziecie przepisy na potrawy z tofu, z drobiu, zupy, potrawy z warzyw, ryb, a także słodkości bez nabiału i cukru. Przepisy są naprawdę bardzo łatwe w przygotowaniu i nie zabierają cennego czasu, który możemy wykorzystać np. na jazdę rowerem. Polecam.

5 komentarzy:

 1. oj nie przepadam za takimi książkami :)) zresztą diety póki co nie są mi zbytnio potrzebne :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Diety to na szczęście coś, czego nie muszę się tykać, ale paru osobom z pewnością polecę tę książkę :) Choć czwarty rozdział brzmi interesująco również dla mnie - lubię zdrowo się odżywiać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, tutaj nie chodzi o to,żeby schudnąć, tylko żeby wprowadzać zdrowe nawyki żywieniowe.

   Usuń
 3. Chętnie sięgnę po książkę, wydaje się być dobra ;)

  OdpowiedzUsuń