wtorek, 29 maja 2012

Angielski dla maluchów
Autor: Karolina Kostrzębska
Tytuł: Angielski dla dzieci. Karty obrazkowe 100 pierwszych słówek.
Ilustracje: Virus Group, Kamila Stankiewicz
Wydawnictwo: Edgard

Nauka poprzez zabawę może być naprawdę pożyteczna w szczególności, jeśli uczymy dzieci języków obcych. Wszyscy wiemy, że w dzisiejszym świecie i rynku pracy bez języka obcego jesteśmy jak bez ręki. Warto więc już od najmłodszych lat oswajać dzieci z językiem obcym. Powinniśmy się starać, żeby nauka zawsze przebiegała w radosnej atmosferze. I warunek konieczny: każda ze stron musi tego chcieć, więc nic na siłę.

Dziś chciałabym Wam zareklamować Karty obrazkowe w języku angielskim. Zestaw, który posiadam jest odpowiedni dla dzieci od trzeciego roku życia. Karty, a jest ich 100 zawierają najczęściej używane słówka. Podzielić je można na kilka grup:
- ja i moja rodzina
- moja twarz i moje ciało
- moje ubrania
- moje zabawki
- lubię jeść!
- lubię owoce i warzywa
- umiem już liczyć
- ile kolorów
- pory roku i dni tygodnia
- jakie to jest? ( przymiotniki)

Sami widzicie, że wybór słownictwa jest różnorodny, a przede wszystkim przemyślany. Nie ma jakiś przypadkowych słów, które nie pasują do danej kategorii. Każdy zestaw kart zawiera książeczkę ze wskazówkami dla rodziców i nauczycieli, propozycjami zabaw, a także płytę CD z nagraniami wszystkich słów i zdań, czytanymi przez native speakera. Doskonałym dodatkiem są piosenki po angielsku, których nagrania także możecie znaleźć na płycie. Drodzy rodzice nie musicie się więc martwić, że nie potraficie czegoś wypowiedzieć. Każda karta jest dwustronna i dwujęzyczna: po jednej stronie znajduje się ilustracja i podpis w języku angielskim, a na odwrocie w języku polskim. Ciekawe i interesujące zabawy z kartami otwierają wiele możliwości dla rodziców i nauczycieli. Mi te karty bardzo przypadły do gustu. Zachęcam Was także do zakupienia kolejnych słówek z kartami. Polecam gorąco i zapraszam do nauki.

2 komentarze: