poniedziałek, 28 maja 2012

Marta, czyli pies który mówi
Tytuł: Marta mówi. Słowa są super. Stary fotel.
Wydawnictwo: Media Service Zawada
Liczba stron: 24

Marta jest psem, labradorem. Jednak nie jest takim zwykłym psem. Otóż, każdego dnia zjada zupę literkową i dzięki tym literkom potrafi mówić. Dzieci znają Martę przede wszystkim z serialu emitowanego w telewizji, który powstał na podstawie serii książeczek autorstwa Susan Meddaugh. Serial skoncentrowany jest na nauczanie nowych słów, dzięki czemu można go nazwać edukacyjnym serialem.

W książeczce przeczytamy historię ze Starym fotelem w tle. Marta właśnie odpoczywa sobie w najlepsze na swoim ulubionym fotelu, kiedy budzi ją jakiś harmider. Przybiega Helenka z resztą rodziny i oświadcza Marcie, że ma dziś urodziny. Marta jest trochę zdziwiona, gdyż myślała, że psy nie obchodzą urodzin. Suczka otrzymała prezent, którym okazało się nowe posłanie, gdyż stary fotel został uznany za zabytek. Marcie jednak wcale dobrze się nie spało na nowym posłaniu, a rano nie miała nawet apetytu na zupę literkową. Wpadła na pomysł, żeby poszukać gdzie jest stary fotel. Helenka powiedziała, że stary fotel znajduje się w sklepie ze starymi meblami. Marta zasmuciła się wielce, więc rodzinka nie miała wyboru i udała się z powrotem po stary fotel. Okazuje się, że fotel został sprzedany. I co teraz? Jeśli jesteście ciekawi zakończenia, to zapraszam do zapoznania się książką.

Oprócz krótkiej historyjki w książce znajduje się mnóstwo zabaw słownych dla dzieci. Znajdziemy układankę, która polega na połączeniu sylab w słowa, zadania polegające na zliczeniu ile razy dana literka występuje w słowie. Oprócz tego znajduje się także gra planszowa, kolorowanka, uzupełnianka. Książeczka uczy na wiele sposobów i rozwija dziecięcą wyobraźnię.Polecam.

6 komentarzy:

 1. moja córcia uwielbia Martę i każdy odcinek puszczany na MiniMini zna dosłownie na pamięć :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja niestety nie mam tego kanału.Zresztą moja córka jest jeszcze za mała na oglądanie bajek.

   Usuń
 2. Moja siostra jeszcze tego nie zna - Jeszcze ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja córka też jeszcze nie wie kim jest tajemnicza Marta.

   Usuń
 3. Nikodem uwielbia Martę ;) W końcu to imienniczka mamy ;)

  OdpowiedzUsuń