czwartek, 7 czerwca 2012

Zabawy z Tutusiem

Autorki: Elżbieta Ławczys, Faustyna Mounis
Tytuł: Zabawy Tutusia. Gdzie jesteś?
Wydawnictwo: WIR

Znakomite pudełko pełne niespodzianek, dla najmłodszych przyszłych czytelników. Zabawy Tutusia otwierają cały cykl zestawów. Powiem szczerze, że kiedy zobaczyłam ten zestaw byłam w wielkim szoku, czego teraz się nie wymyśla dla dzieci. Jak ja byłam mała, to ciężko było zdobyć książkę, a teraz jest w czym wybierać. W każdym razie tajemnicze pudełko skierowane jest dla wszystkich, dzieci i dorosłych, którzy czerpią przyjemność z zabawy i czytania. W zestawie znajduje się kilka książeczek i kart do wspólnej zabawy.

Książeczka Jaś i Tutuś, która opowiada przygodę chłopczyka i jego przytulanki Tutusia. Jaś wraz ze swoim słonikiem przeżywa wiele sytuacji z dnia codziennego, które znane są każdemu dziecku. Tutuś pełni rolę najwierniejszego przyjaciela i pocieszyciela. Zna dokładnie myśli i uczucia małego chłopczyka. Do książeczki jest dołączona tekturowa karta z Tutusiem, którą należy podarować swojemu dziecku. Moja córka niestety nadal jest na etapie jedzenia książek, więc Tutuś został ugryziony na powitanie.

Druga książeczka z zestawu, to Przygody Miłka i Niezdarka. Czy motylek może przyjaźnić się z niezdarnym hipopotamem? Oczywiście, że tak. Książeczka ta ukazuje, w jaki sposób radzić sobie w trudnych sytuacjach. Wiadomo nie od dziś, że w trudnych chwilach zawsze możemy liczyć na prawdziwych przyjaciół. Kolejna książeczka W domu u Oli i Kuby opowiada historie rodzeństwa. Znajdziemy tutaj wiele sytuacji z życia rodzinnego, zachowania członków rodziny. Dzieci uczą się rozpoznawać emocje i uczucia, stają się bardziej wrażliwi.

Oprócz książeczek w zestawie znajdziemy także: karty, które m.in. proponują tzw. zabawy paluszkowo- ruchowe. Kto z nas nie bawi się z dzieckiem w idzie rak, nieborak, jak ugryzie będzie znak. Znajdziemy także zabawny komiks o bocianie i żabie oraz układankę, która polega na odpowiednim dopasowaniu obrazków zwierząt.

Widzicie, że zestaw zawiera wiele elementów, które sprawiają, że nasze dziecko wciąż jest aktywne i to na różnych płaszczyznach. Jestem naprawdę zadowolona z efektów, jakie przyniósł ten zestaw. Oprócz nadgryzionego Tutusia, to córka oglądała książeczki z wielkim zaciekawieniem. Zabawy Tutusia zostały tak dopasowane i wybrane przez specjalistów, żeby wprowadzać dziecko w sposób przyjemny w świat języka i nauki. Kolorowe ilustracje dopełniają całości. Jest to niewątpliwie na polskim rynku wydawniczym jedna z ciekawszych pozycji. Polecam wszystkim rodzicom, by nie zwlekali i zakupili Tutusia.

2 komentarze:

  1. To prawda. W czasie, kiedy sama byłam małą dziewczynką, ciężko było o takie piękne wydania dla dzieci. Zazwyczaj miało się książki z domowej kolekcji, które przechodziły z pokolenia na pokolenie. Dziś dzieci mają istny raj, jeśli chodzi o wybór.

    OdpowiedzUsuń