czwartek, 14 czerwca 2012

Kraina Pięknych Snów

Tłumaczenie: Zofia Pająk
Tytuł: Opowieści z krainy Pięknych Snów.
Wydawnictwo: Jedność dla dzieci
ISBN: 978-83-7660-112-0
Rok wydania: 2010
Liczba stron: 372

Kolejna propozycja dla wymagającego czytelnika. Po raz kolejny Wydawnictwo Jedność zachwyca pięknie wydaną książką dla dzieci. Jeśli chcecie spędzić ze swoim dzieckiem przyjemnie czas, to książka ta jest idealną lekturą dla Was. Już na pierwszych stronach znajdziemy ciekawe rozwiązanie, które ułatwi maluchom odnalezienie bajki, w której będą konkretni bohaterowie. Mianowicie na początku znajduje się tabelka według której można dokonać wyboru np. jeśli macie ochotę historyjkę o jedzeniu, w której bohaterami są księżniczki i rycerze, to wystarczy w tabelce odnaleźć odpowiednie parametry i przenieść się od razu do wskazanej bajki. Jest to naprawdę ciekawe urozmaicenie. Nie ma zwykłego spisu treści, który nie zawsze nam powie, czego możemy spodziewać się w danej bajce.

Chciałabym Wam opowiedzieć na początku o historii pt: Superbohater z łaskotkami. Każde małe dziecko uwielbia kiedy rodzice je łaskoczą. Póki jest to zabawa, to wszystko jest dobrze. Rodzice i dzieci się śmieją. A jak wygląda sytuacja z naszym bohaterem? Turbo był najszybszy na świecie i w mgnieniu oka znajdował się w miejscu, gdzie potrzebowali go ludzie. Jednak od jakiegoś czasu miał wielki kłopot: miał łaskotki. Sami przyznacie, że dla superbohatera może to być kłopotem. Kiedy zaczynał nabierać szybkości, wiatr zaczynał go łaskotać, a Turbo śmiał się i nie mógł zdążyć na czas z pomocą. Postanowił to zmienić. Rozpoczął od zamiany swojego aerodynamicznego skafandra na strój nurka. Nadal jednak odczuwał wiatr i po prostu wybuchał śmiechem. Co miał począć? Nie poddawał się jednak i odnalazł żelazną zbroję i pomyślał, że ona lepiej ochroni go od wiatru. Myślicie, że mu się udało? Niestety nie. Sytuacja znowu się powtórzyła. Turbo był już zrozpaczony, jeśli nie znajdzie rozwiązania, to będzie musiał zmienić zawód. Kiedy ściągał ciężki skafander, zauważył na swoim ramieniu … piórko. Wszystko stało się jasne, kiedy nasz bohater nabierał prędkości, piórko go łaskotało. Króciutka, prosta i zabawna historyjka spodoba się dzieciom.

Nie będę streszczała Wam wszystkich bajek, bo jest ich naprawdę dużo i nie jestem w stanie tego zrobić. Mogę Was jedynie zachęcać do zakupienia dla dzieci tej książki. Znajdzie w niej jeszcze m.in. jaką tajemnicę skrywa spiczasty kapelusik, jak biały niedźwiedź leczył czkawkę, skąd się wziął sobowtór Spidermana, jak długi jest gwiezdny welon panny młodej, dlaczego pewien świstak nie miał zamiaru zapadać w zimowy sen, o strusiu, który jadł wszystko, co znalazł na swojej drodze, jak zakończyła się awaria latającego dywanu, jak zakończył się strajk robaczków świętojańskich i wiele, wiele innych. Zabawa niesamowita i uśmiech gwarantowany. Do tego książka jak zwykle w pięknej oprawie i bogato ilustrowana, co na pewno nie umknie uwadze młodym czytelnikom. Wybór ogromny, więc jeśli Wasze dzieci oczekują nowych, dotąd nieznanych opowieści, to książka ta będzie idealnym prezentem dla nich.

4 komentarze:

  1. Niestety, nie mam nikogo, komu ta książeczka mogłaby się spodobać...

    OdpowiedzUsuń
  2. W mojej rodzinie mam komu sprezentować powyższą książeczkę, więc jak najbardziej jestem nią zainteresowana.

    OdpowiedzUsuń
  3. Już kiedyś zwróciłam na nią uwagę, podobała mi się okładka, no i okazuje się, że warto :)

    OdpowiedzUsuń