środa, 3 kwietnia 2013

Jak Maciupek z Maleńtasem mieszkali w brzuchu


Na początku małe przypomnienie o promocji, do której Was zachęcam.

Wszyscy, którzy do 15 kwietnia zrobią zakupy w sklepie Koszyk prezentów otrzymają rabat 15% na cały asortyment. Wystarczy jedynie podczas składania zamówienia wpisać w miejsce kod rabatowy- AURELIOWO. Może ktoś chętny?Autor: Anna Janko
Tytuł: Maciupek i Maleńtas. Niezwykłe przygody w Brzuchu Mamy.
Ilustracje: Artur Gulewicz
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 64Kiedy dowiedziałam się, że Anna Janko napisała książkę dla dzieci, byłam troszkę zaskoczona i zdumiona. Autorkę znam doskonale z wcześniejszych jej powieści ,a przede wszystkim z „Dziewczynki z zapałkami”. Anna Janko zadebiutowała tomem wierszy List do królika doświadczalnego. Tom wierszy Świetlisty cudzoziemiec był nominowany do Nagrody Nike w 2000 roku. Od zawsze po prostu autorka kojarzyła mi się z poezją i pięknym poetyckim językiem. A tu takie zaskoczenie, oczywiście miłe zaskoczenie.


W brzuchu pewnej mamy zaszły wielkie zmiany. Otóż, mamusia była w ciąży, a jej brzuch zajmował Maciupek z Maleńtasem. I nie były to żadne krasnoludki z czerwonymi czapeczkami, tylko zwyczajni chłopcy, który za dziewięć miesięcy mieli się pojawić na świecie. Żadna mama nie wpadła jeszcze na pomysł, że można do wnętrza brzucha zajrzeć przez pępek. A działo się tam całkiem sporo ciekawych rzeczy. Maciupek z Maleńtasem wciąż zastanawiali się skąd dokładnie się wzięli i dlaczego trafili do brzucha. Mieli swoje ciekawe teorie, których nie mogę wam zdradzić. Uwielbiali wsłuchiwać się w Brzuszne Szumy i pukanie Maminego serca. Szumy szumiały, kiedy chciały, i trzeba było chwilami dłużej na nie poczekać. Brzuch mamy stawał się parę chwil prawdziwą muszlą koncertową. Pewnego dnia odkryli także pewien bardzo Ważny Sznureczek, który łączył ich z mamą. Byli prawdziwymi odkrywcami. Przygoda goniła przygodę i każdego dnia odkrywali coś nowego. A to w ich buziach zamieszkały jakieś zwierzaczki.


Książka napisana z niezwykłą fantazją. Autorka z punktu widzenia bliźniaków opisała życie w brzuchu. Piękny język i przede wszystkim humor są w tej książce najbardziej dopracowane. Ilustracje uzupełniają tylko całe nasze wyobrażenie o życiu w brzuchu. W każdym razie jest to dość ciekawe przedstawienie i wyobrażenie tego magicznego stanu kobiety. Ciekawe czy ktoś z nas pamięta swoje życie przed porodem? Nikt tego nie wie: są rzeczy na świecie o jakich się nie śniło dzieciom w brzuchu.

8 komentarzy:

 1. Nasze maleństwo jeszcze za małe, ale tytuł sobie zapamiętam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. trzeba się zabezpieczyć na przyszłośc:)

   Usuń
 2. Widzę, że książeczka ma przepiękne rysunki, dokładnie takie jak lubię:) Muszę koniecznie sprawić książkę Anny Janko mojemu dziecku. Dziękuję za polecenie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. Popatrz,a ja zamieszczając te ilustracje myślałam właśnie o Tobie.

   Usuń
  3. Bardzo się cieszę, że do postu dodałaś rysunki. A książeczkę już zamówiłam, mam nadzieję, że szybko do mnie dotrze:)

   Usuń
 3. Urocza książeczka, chętnie bym się z nią zapoznała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetna pozycja dla Twoich podopiecznych :)

   Usuń