niedziela, 14 września 2014

Duda i kolejna książka w konkursie!!!!Autor: Dorota Lipińska
Ilustracje: Joanna Grochowska
Tytuł: Duda i wielka przygoda
Wydawnictwo: M-D-M
Liczba stron: 80
Opowiadania czyta: Teresa Lipowska

 

 

Naprawdę nie spodziewałam się, że te króciutkie opowiadania tak bardzo przypadną mi do gustu. Historyjki o małej dziewczynce Dudzie, Mamie Do i Dadzie. O rodzinie, o patrzeniu na świat tak zupełnie innym, bardziej wrażliwym, dziecięcym. Debiut Doroty Lipińskiej zaskoczył mnie bardzo jej dojrzałością literacką. Widać, że autorka doskonale wie, o czym chce pisać, co przekazać. Nie są to kolejne bajeczki do poduszki o misiach czy króliczkach. Przeczytajcie i sami się przekonajcie.
 
 

 

Duda ma wyobraźnię, z której korzysta każdego dnia. Pewnego razu słyszy meczenie pod kołdrą. Kiedy tam zagląda okazuje się, że leży tam koza. Nie pies czy kot, tylko koza, którą widzi jedynie Duda. Jednak rodzice zgadzają się, żeby koza Natalia zamieszkała z nimi. Wymyślanie niewidzialnych przyjaciół jest częste u małych dzieci. Moja córka np. codziennie w kąpieli kąpie się z ze wszystkimi znajomymi z przedszkola i karmi ich lodami. Rozmawia z nimi, pokazuje co i gdzie znajduje się w łazience. I zawsze ostrzega, że nie mogą dotykać Adamsa (młodszego brata Ulki). Czasami nawet ja z mężem musimy rozmawiać z tymi wszystkimi maluchami i wycierać ich ręcznikiem lub robić kanapeczki lub częstować czekoladą. Duda nawet każdego poranka ćwiczy razem z Dadą a Mama Do sprytnie zawsze przed tym ucieka. Dowiecie się też, co tak okropnie tupie na ulicy Kasztanowej, jak doszło do tego, że w rodzinie pojawił się pies DoDo. Na końcu książki znajdziecie wspaniały dodatek. Oprócz płyty CD z opowiadaniami, które czyta Teresa Lipowska znajdują się także papierowe wycinanki. Od razu przypomniały mi się papierowe lalki z dzieciństwa.
 
 
 

 

Wspaniale napisane historie, które wzruszają i rozśmieszają. Pokazują prawdziwy dziecięcy świat. Do tego znakomite ilustracje, które doskonale harmonizują całość. Polecam.

 

Uwaga, uwaga książkę można wygrać w konkursie. Wystarczy zgłosić się pod tym  postem. Jeśli jeszcze nie znasz zasad i innych książek do wygrania, to zapraszam TU i Tu.

14 komentarzy:

 1. My ją chcemy :) zgłaszamy się :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tu też byśmy chcieli się zgłosić, bo brzmi i wygląda świetnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ooo... :) lubię Lipowską!!! :)) jestem w kolejce! :))))

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam bajki czytane przez Teresę Lipowską. Ustawiam się oczywiście w kolejce.

  OdpowiedzUsuń
 5. Książkę opisałam tak ciekawie, że chętnie stanę w kolejce :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fascynujące ilustracje! Zgłaszam się ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dołączam się do grona zgłaszających;)

  OdpowiedzUsuń
 8. I my się ustawiamy po nią w kolejce :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy skoro wyników nie było jeszcze to mogę się zgłosić, bo Duda mi się marzy bardzo, prze-bardzo!

  OdpowiedzUsuń